Detox knihou: Dalajlamova kočka

Už Vám někdy dávala rady do života kočka? Pokud ne, je na čase to zvážit. 🙂

Delší dobu mě odrazoval název – jsem totiž na kočky alergická. A jak se ukázalo, předsudek byl naprosto zbytečný.

Zastávám však názor, že je fajn si přečíst alespoň prvních pár stran a pokud to není můj šálek kávy, knihu bez pocitu „měla bych to dočíst“ odložit.

V tomto případě se přístup osvědčil – kniha mě naprosto pohltila a zařadila se k mým oblíbenkyním.

Knihu vypráví kočka, jejímž majitel je samotný dalajlama. Má sice dějovou linku, nenajdeme zde však klasické rozložení úvod – zápletka – rozuzlení. Důraz je kladen na jednotlivé příběhy, které se navzájem propojují a tvoří tak celek, který je důležitý od začátku do konce.

I přesto, že bych knihu označila za seberozvojovou, není vážná a servíruje myšlenky prostřednictvím kočky milým, vtipným a neotřelým způsobem.

Osobně mám občas trochu problém s tím, když mi někdo říká, co a jak mám dělat. 😅 U této knihy jsem ho neměla ani jednou i přesto, že jsem si sama uvědomila kopu věcí, které stereotypně dělám a které mi neprospívají. Autor David Michie umí skvěle aplikovat metodu: „trochu čtenáře nakopnu, on si to domyslí a ještě na sebe bude pyšný“.

Dalším knižním tipem se můžete nechat inspirovat zde: Roma mi Amor

Velkým plusem byl pro mě také fakt, že kniha nesoudí a bere v potaz to, že nikdo nejsme dokonalí a máme lidské vlastnosti. Nemusíme se za ně stydět, ale, pokud budeme chtít, můžeme se nad nimi alespoň zamyslet.

Doporučuji všem milovníkům koček i psů 🙂

Přeji pěkné čtení 📖

Konkrétními a praktickými kroky inspiruji ženy, které chtějí být samy sobě svou vlastní kamarádkou, jak postupně a nenásilně přepisovat zajeté vzorce chování a tak do svého života přitahovat pozitivní změnu a hezké zážitky Můj celý příběh najdete zde >>